Пн - Пт 9:00 - 19:00

Сб-Нд за попередньою домовленістю

(096) 561-66-08

Адреса: м Київ, вул. Глибочицька, 72, оф. 321.

(063) 733-19-16

Facebook

Апостиль

1397649993 apostille ukraine 281x300 - Апостиль / ЛегалізаціяАпостиль – це спеціальний штамп, який свідчить про справжність підпису та статус особи, яка підписала документ. Цей спеціальний штамп підтверджує справжність документа, виданого держорганом. Апостиль робить дійсним документ на території країн-учасниць Гаазької конвенції про скасування вимог легалізації іноземних офіційних документів, від «05» жовтня 1961 р.

 

Для надання документів в країнах, які не підписали Конвенцію по апостилю, потрібна процедура легалізації.

Апостиль в Україні проставляється: Міністерством Юстиції України – на документах, виданих (засвідчених) судами, нотаріусами України і органами юстиції.

Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки.

Міністерством закордонних справ України – на інших документах.

Апостиль не ставиться: на документах, виданих закордонними дипломатичними установами України; на адміністративних документах, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій.

Нам часто задають питання: Чи ставиться апостиль в Україні, якщо документ був виданий держорганом іншої країни?

Відповідь: ні, в Україні проставляється апостиль на документах, які були видані ВИКЛЮЧНО держорганами України.

Термін проставлення апостиля – від 2 робочих днів, в залежності від наявності необхідної інформації. Держ. мито за проставлення апостиля становить: для фізичних осіб (в тому числі і ФОП) – 51 грн. Для юридичних осіб – 85 грн.

Для замовлення у нас послуги з проставлення апостиля необхідно надати:
1. Для Фізичних осіб (в тому числі і ФОП): оригінал документа, на якому необхідний апостиль.
2. Для Юридичних осіб: лист від юридичної особи на офіційному бланку з проханням проставити апостиль (складанням такого листа займаємося ми), оригінал документа, на якому потрібен апостиль.

Консульська легалізація офіційних документів

Консульська легалізація офіційних документів – це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності штампів, печаток, якими скріплено документ. При цьому консул не несе відповідальності за зміст документа.

Легалізації не підлягають: документи і акти, які суперечать законодавству України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян; оригінали, копії та фотокопії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти та роз’яснення щодо їх застосування; документи, видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень.

У разі виникнення сумніву в тому, що подані документи відповідають законам України або держави перебування, консульська посадова особа має право звертатися до компетентних органів відповідної держави або до відповідних органів в Україні за офіційним роз’ясненням.

При поданні офіційних документів на консульську легалізацію: Фізичні особи подають документ, що засвідчує особу, та заяву на вчинення консульської легалізації; Юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації.

У разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи подається доручення або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цих осіб.

За консульську легалізацію справляється консульський збір, який: для фізичних осіб (в тому числі і ФОП) – 51 грн., для юридичних осіб – 170 грн. Термін – від 5 робочих днів. Можна, також, замовити прискорену процедуру легалізації (менше п’яти робочих днів), в такому випадку тариф консульського збору подвоюється.